Na het succes van ‘The Horse of Jenin’ brengt Troupe Courage de one-woman show ‘Harlekino’ van Katrien van Beurden (oprichtster, regisseur en actrice) naar het podium.
Katrien van Beurden raasde 25 jaar lang de wereld over om theater te maken met een koffer vol commedia-maskers. Tot ze plots stil moet liggen. Net moeder geworden, met kanker in haar borst, luistert ze naar het monotone gepiep van de MRI en vraagt zich af: “Hoe doe je dat eigenlijk, stilliggen?”
Daar ontvouwt zich een caleidoscopische reis langs alle ras overlevers – de harlekino’s – die ze ontmoette, terug naar Kaatje. Het achtjarige meisje dat, luidkeels zingend, de kist van haar overleden broertje volpropt met speelgoed. In een huis dat zich verdrinkt in verdriet en woede ontdekt ze al vroeg dat spel en verbeelding haar trouwste bondgenoten zijn.
‘Harlekino’ is een wilde, komische en poëtische solo. Een voorstelling die bruist van energie en rauwe emotie. Katrien balanceert tussen werkelijkheid en verbeelding. Ze schept, met haar maskers en speciaal gecomponeerde muziek van Remy van Kesteren, een filmische storm van verhalen.
Ze kruipt in de huid van Harlekino, de iconische trickster, wiens geest haar jarenlange fascinatie en drijfkracht is. Hij leert ons dat hoop niet iets is om te geloven, maar iets om te doen. Harlekino is een ode aan leven en dood, aan onze briljant gelukte én hopeloos mislukte pogingen om te overleven.
Op 10 januari is de première Bellevue deze is uitverkocht maar er is een extra voorstelling op 11 januari. Op 10 december is de Try Out Amstelveen Schouwburg.
Terug naar nieuwsoverzicht