Op dinsdag 26 november openen we de expositie “Schrijven naar de Toekomst: Vrouwen van West” met fotoportretten van tien briefschrijfsters. Laat je inspireren door hun briefwisseling en ga zelf in gesprek met buurtgenoten over wat het betekent om vrouw of man te zijn in deze tijd.
Verschillende schrijfsters vertellen over hun ervaring en Manja Opdam zal ons inspireren met spoken word.
Vrouwen in de kunst
Deze ode aan vrouwen en hun verhalen is onderdeel van het grotere kunstproject Vrouwen van West van stadsdeel West. Dat kunstproject geeft een podium aan vrouwelijke kunstenaars, want dat is hard nodig: slechts 20% van alle kunstwerken in West is door een vrouw gemaakt. Bovendien worden vrouwen in kunst vaak op een stereotiepe manier afgebeeld, als symbool van schoonheid, vruchtbaarheid of in een moederlijke rol.
Tijd: 19:30u tot 22:00u.
Toegang is gratis, hier kun je je aanmelden.
*Met vrouwen bedoelen we alle personen die zich als vrouw identificeren, trans of non-binair zijn.
Binnen Schrijven naar de Toekomst: Vrouwen van West staan brieven ván vrouwen óver vrouwen centraal. Vrouwen* schrijven met elkaar over wat hun bezighoudt of over hoe hun dagelijkse leven in Amsterdam-West eruitziet.
Met dit project willen we bijdragen aan een completer en veelzijdiger beeld van vrouwen. We geven ruim baan aan alle vrouwen om hun perspectief op de wereld te laten zien.